Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Od dubna z centra Prahy na letiště za 30 minut]
23.03.2015
Od dubna z centra Prahy na letiště za 30 mi ...
5279 přečtení
Jak se dostanete z letiště v Helsinkách?
Přidáno dne: | 11052 přečtení
Jak se dostanete do Helsinek?
Přidáno dne: | 2813 přečtení
Doprava v Moskvě
Přidáno dne: | 3133 přečtení
Doprava v Kodani
Přidáno dne: | 5223 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Jaké jsou nejoblíbenější  vánoční destinace Čechů?]
14.12.2018
Jaké jsou nejoblíbenější vánoční destinace Čechů?

Mezi nejpopulárnější destinace, co se vánočního období a Čechů týče, jsou Paříž, Londýn, Dubaj, Frankfurt, Vídeň a Amsterdam.

více
[Letecký provoz bude o svátcích extrémní. Podívejte se na seznam nejvytíženějších letišť]
14.12.2018
Letecký provoz bude o svátcích extrémní. Podívejte se na seznam nejvytíženějších letišť

Odhaduje se, že v období mezi 21. a 25. prosincem roku 2018 přiletí na letiště v Pekingu více než 1,7 milionu cestujících. Na druhé příčce bude Dubaj, kde bude o asi 100 000 cestujících méně a jako třetí nejvytíženější by měla být Atlanta s 1,5 miliony cestujícími.

více
[Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání]
12.12.2018
Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání

Zajímá vás létání a cestování? Pokud ano, tak jsme pro vás připravili 12 zajímavostí o létání a letadlech.

více
[Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů]
12.12.2018
Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů

Víte, jaký je nejdelší, komerčně využívaná linka? Pokud máte téměř 19 hodin času, tak si můžete koupit letenky od Singapore Airlines. Ty létají trasu, která má přesně 15 329 kilometrů. Let začíná v Singapuru a přistanete až v americkém Newarku.

více
[Air France si objednala propagační video s letícím  Dreamlinerem]
12.12.2018
Air France si objednala propagační video s letícím Dreamlinerem

Největší francouzská aerolinka, Air France, si objednala propagační video pro svůj nejmodernější letoun Boeing 787 Dreamliner. Video bylo natáčené nad jižní Francií, kde stroj letěl, a je naprosto úchvatné.

více

Doprava v Oslu

ilustrační foto
ilustrační foto

Městskou veřejnou dopravu v Oslu tvoří autobusy, metro, vlaky, tramvaje. Hlavním provozovatelm je Oslo Sporveier, Trafikanten.

VEŘEJNÁ MĚSTSKÁ DOPRAVA

Městská veřejná doprava v Oslu je poměrně drahá. Autobusy jezdí po celém městě i na vzdálená předměstí. Jízdenky se prodávají v automatech nebo přímo u řidiče, ta je ještě dražší. Jízdenky se označují ve strojku, pokud tak neučiníte, můžete očekávat vysokou pokutu. Jednoduchá jízdenka je platná 60 minut, během této doby můžete jakkoliv přestupovat.

Metro má šest linek, které se protínají v šesti přestupních uzlech v centru města. Velká část linek je vedena nad zemí.  Každá linka metra má interval 15 minut.  Lístky si zakoupíte v automatech, které jsou v  jednotlivých stanicích.

V Oslu jezdí i šest tramvajových linek.

Pokud se v Oslu zdržíte déle tak se vyplatí si zakoupit tzv.   Oslo Pass. Díky této kartě získate volné vstupy do více jak 30 muzeí, cestování zdarma veřejnou dopravou (včetně lodí), volný vstup do bazénů a mnoho dalších slev v obchodech a restauracích. Karta se dá zakoupit buď online nebo v turistických kancelářích v Oslu. Karta pro dospělého na 24 hodin stojí 220 NOK, na 48 hodin 320 NOK, na 72 hodin 410 NOK, pro děti do 15 let věku včetně je cena 95 NOK, 115 NOK a 150 NOK pro stejné časové období. V ceně je i brožurka, ve které jsou uvedeny všechny slevy

 

V případě zájmu o kartu musíte kliknout na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com nezabezpečuje uvedené služby.

 

DOPRAVA TRAJEKTEM

Trajekty provozuje společnost Bygdoy Fergene Skibs A/S, a to v období od dubna do října. Trajektem, který odjíždí od městské radice se dostanete k ostrovu Bygdoy Island, na kterém se nachází několik muzeí. Dopravu trajektem zabezpečuje i firma Vippetangen, která má hlavní sídlo za pevností Akershus Slott.

 

TAXI DOPRAVA

Největší síť taxíků provozuje Oslo Taxi a Norges Taxi, jejichž auta najdete hlavně u nádraží. Taxi se dá zastavit i na ulici, je ale lepší si ho předem rezervovat.

 

DOPRAVA AUTEM A NA KOLE

Z důvodu dobrého systému městské dopravy se příliš nedoporučuje jezdit po městě vlastním autem a to hlavně v době dopravní špičky (od 07:00 - 09:00 a 15:00 – 18:00), kdy je město přeplněné. Problém je i s velkým množstvím jednosměrek. Pokud se i tak rozhodnete pro cestování autem, doporučuje se pořídit si  Stor Olso map. Mapu zakoupíte na benzinových pumpách. Problém je i s parkovaním, většina parkovišť  je totiž jen na jednu hodinu a pokud tuto dobu překročíte, pokuty jsou značně vysoké.

Auto si můžete pronajmout v půjčovnách Avis, Budget nebo Hertz. Podmínkou je min. věk 21 let. a musíte vlastnit kreditní kartu.

Po městě můžete jezdit i na kole, kolo si můžete zapůjčit např. u společností Ski og Sykkelstasjon a A/S Ski Sevice.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Osla:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent